Sepet

Maket Mutfak Nasıl Yapılır?

Kız ve erkek çocukların ilgi alanları birbirinden farklı olunca yaratıcı oyuncaklar konusunda sınır tanımaz olduk. Bu aralar kız çocuklarına özel oyuncaklar içinde maket mutfaklar favorim. Biraz pahalı olan bu oyuncağı yeğenime almayı çok istemiştim. Ama aslında yapmak çok da zor değilmiş. Biraz marifetiniz varsa marangozluğa soyunun derim. Eğlenceli olacağına eminim.

Bu yukarıda gördüğünüz pembe şirin mutfak bu eski sandıktan yapılmış. Pek çoğumuzun evinde nereye koyacağını bilemediği sandığı yok mudur? Bu sandığı değerlendirmenin zamanıdır. Kesme doğrama işlemi biraz zahmetli olsa da yapılabileceğini düşünüyorum. Eşiniz bu konuda istekli olacaktır. Size de süsleme işi düşüyor.

Sandığın kulpları ocağa düğme olmuş. :) Buarada genel olarak süsleme kısmında sert mukavvadan yararlanılmış. Kızınızla birlikte yapabilirsiniz. Birlikte geçireceğiniz bu zamanı hiç unutmayacağına eminim. Çocukluk anılarında hep hatırlanacak etkinliklerinden biri. Ayrıca mutfağı sevmesi için de bir neden! :)

Ohdeedoh blogunda karşıma çıkan bu kendin-yap projesini çok beğendim. Bence çocuğunuz için hazıra kaçmaktansa ona özel bir oyuncak yapmanızın kıymeti çok daha fazla! Ne dersiniz?

Keyifli günler.