Sepet

İskandinav Stil Mekanlar

İskandinav Stil Mekanlar-0

Samimi, sıcak ve konforlu bir ev için en güzel dekorasyon stillerinden biri İskandinav! Keskin hatlarla yumuşak dokuların bir araya geldiği bu stilin en güzel 2 örneğini sizler için bir araya getirdik. Bu iki farklı ev İskandinav stilin modern yorumlarıyla farklı bir hale bürünmüş. Detayları ise ilham verici!  Bu zarif ve siyah tonların hakim olduğu evle başlıyoruz dekorasyon turumuza! Salonın her köşesi kullanılarak fonksiyonel bir dekorasyon yaratılmış. Aydınlatmasından, kapı üstü alanlarına kadar her detay dikkat çekici! Zıt desenlerin bir arada kullanılması da bunlardan biri! Polka dot deseni ile çizgiler, çiçek desenleriyle sade tonlar güzel bir uyum sergiliyor.

İskandinav Stil Mekanlar-1

Eklektik bir yatak odasına dönüşmüş farklı stillerin güzelce harmanlandığı bir yatak odası! Yatak başında kullanılan aksesuarların zenginliği göz alıcı! Aydınlatmanın formuna bayıldık.

İskandinav Stil Mekanlar-2

Evin beyaz hakimiyetindeki şıklığı zarif detaylarla hareketlenmiş. Kapının tam karşısında yerleştirilmiş tablo güzel detaylardan biri. Tablo sayesinde derinlik kazanmış. İşlevsel ve fazlalık bulundurmayan bu stili bu odada görebiliriz.

İskandinav Stil Mekanlar-3

Süs ve abartodan uzak mutfak tamamen sade detaylarla zenginleşmiş. Sade mutfak mobilyalarının yanında şık bir aydınlatma çözümüyle büyülü bir hale gelmiş.Mutfakta kara tahta kullanımı da en sevdiğimiz dekorasyon fikirlerinden biri! Sade mutfağınızda bir üzerine notlar paylaşabileceğiniz kara tahta kullanabilirsiniz.

İskandinav Stil Mekanlar-4

Pek çoğumuzun evde özellikle de salonda kullanmaktan çekindiği yolluklar bu oturma köşesinde harika görünüyor. Özellikle beyaz ağırlıklı bu alanda iç açıcı bir görünüm sağlıyor. Çalışma alanı olarak tasarlanan bu alanda kanepe aydınlık bir konuma yerleştirmiş. Böyle bir kişisel alana sahip olan biri için vazgeçilmesi zor bir alan!

İskandinav Stil Mekanlar-5

Antika soba harika bir dekor objesi olmuş. Masif dinlenme sandalyesi, beyaz tekstiller, aksesuarlar ile birlikte sade bir mekan oluşturulmuş. Fazlalıklardan uzak mükemmel bir dinlenme alanı!

İskandinav Stil Mekanlar-6

Bu evin en önemli alanları çalışma alanları ve dinlenme köşeleri! Anıların verdiği samimiyet duygusunu bu alana yansıtmak doğru bir fikir! Tamamen çerçevelerle zenginleştirebileceğiniz bir alan yaratmak için ilham alabilirsiniz.

İskandinav Stil Mekanlar-7

Mutfağa başka bir açıdan bakıyoruz şimdi de! Ahşap mutfak dolapları, camlı büfe ve sadelikle birlikte geniş bir mutfak! Tüm mutfağı aydınlatan yüksek pencereler ise her mutfak için hayalimiz değil midir? Mutfakta zaman geçirmeyi sevenler için geniş ve aydınlık bir alan tutku gibidir.

İskandinav Stil Mekanlar-8

Sıra geldi diğer evimize! Bu evde çok daha neşeli detaylarla ilgi çekiyor. İskandinav stilin vazgeçilmezi olarak doğadan bolca ilham alınmış. Sade ve düz mobilyalar neşeli duvar kağıtları ve aksesuarlarıyla yaşanılır bir alana dönüşmüş. Ayrıntılarla boğulmamış ve güneşin ışığı çok doğru kullanılmış. Kesinlikle ilham verici!

İskandinav Stil Mekanlar-9

Mutfakta sadece yemek alanında kullanılan çiçekli duvar kağıdı fikrine bayıldık. Beyaz ve sade mutfakta iç açıcı bir alalna dönüşmüş. Yemek masasını tüm mutfaktan ayıraqrak farklı bir alan hissi uyandırmış.

İskandinav Stil Mekanlar-10

Daha kalabalık bir yemek organizasyonu için oturma odasında da kullanılan İskandinav masanın üzerinde kullanılan tasarım ürünü aydınlatma küçük bir dokunuşla başka bir hava yaratmış. Siz de oda içinde farklı mekan duygusu yaratmak istiyorsanız bu ev başarılı örneklerden biri!

İskandinav Stil Mekanlar-11

Geniş koridor kitaplık için kullanılmış. Böylece koridor da işlevsel bir hale bürünmüş. Bir bekleme salonunu andıran koridor da evin önemli ve işe yarar mekanlarından biri olmuş!

İskandinav Stil Mekanlar-12

İdeal bir okuma köşesi! İskandinav koltuk, pratik bir raf ve aydınlık bir köşede keyifle vakit geçirebilirsiniz. Büyük kitaplığın yanında olacağına okuma listenizdeki kitapları dizerek daha sade bir okuma alanı yaratmak mümkün!

İskandinav Stil Mekanlar-13

Küçük bir çalıma alanı! düz hatlara sahiip mobilya, yazı masasının ayakları tipik bir İskandinav stili özelliği! Süssüz, gösterişsiz ve işlevsel! Raflarda dekoratif kutularla depolama çözümleri yaratılmış. Dar mekanlar için ilham veren örneklerden biri daha!

İskandinav Stil Mekanlar-14

Kırmızı mutfak dolabı gerçekten harika! Renkli duvar kağıdı ile sevimli bir bütünlük kazanmışlar. Sade mutfak aşık olunası bir mekana dönüşmüş. Hantal mutfak dolapları yerine böyle kırmızı bir dolap daha güzel görünmez miydi? Nar çiçeği renginde mutfak dolabı favorimiz!

İskandinav Stil Mekanlar-15

Yatak odasında baş ucu olarak kullanılan doğa temalı tablo bu stil için harika bir seçim! Yine bu stilin vazgeçilmez tonları yatak odasını hakimiyeti altına almış. Yeşil, beyaz ve füme! Pencere önü çiçekleri ve baş ucundaki duvara monteli aydınlatmalar yatak odası için harika bir fikir!

İskandinav Stil Mekanlar-16

Giyinme odasında duvar kağıdı kullanma fikrini sevdik. Giyinme odasında bile gösterilen bu şatafatsız özen, zarifliğiyle büyüledi! İskandinav stilin modern yorumlarını ve ilham veren detaylarını almak için bu iki ev harika örnekler!