Sepet

Küçük Alanları Dekore Etmenin Yolları

yataklı l koltuk

Küçük evleri  dekore etmek zor gibi  görünse de, bir kaç püf nokta ile kullanışlı yaşam alanları yaratmak mümkün. Doğru parçaları, doğru yerlerde kullanarak büyük değişimler yaratabilirsiniz. Sizler için bugün minik bir liste hazırladım. Püf noktalara dikkat ederek, işe koyulabilirsiniz.

* Öncelikle işe fazla ve gereksiz eşyalarınızdan kurtularak başlayın. Küçük bir evde fazla eşyaya yer yoktur. Yığınlar halinde yükselen eşya ve aksesuarların dağınıklığı mekanlarınızı daha dar ve sıkıcı gösterir.

* Özellikle salonunuz ve oturma odanız küçük ise, küçük ebatlı mobilyalar seçmelisiniz. Daha geniş alanlar yaratabilirsiniz böylece. İkili kanepe yerine, az yer kaplayan aynı zaman da yatağa da dönüşebilen L koltukları tercih edebilirsiniz.

* Mobilya seçimine işlevsellik ilk adım olmalı. Seçtiğiniz mobilayların çok yönlü kullanımının olmasına dikkat edin. Yataklı kanepeler, tek kişilk yataklara dönüşen puflar, işlevsel sehpalar bunun için iyi bir örnek

* Mekanların rahatlaması için cam objeleri kullanın. Dar bir yatak odanız var ise, dolaplarınızın kapaklarını cam yaparak daha geniş mekanlar yaratabilirsiniz.

beyaz duvar rafı

* Depolama ihtiyaçlarınız için küçük evlerdeki dolap az gelebilir. Dolapların içlerini daha verimli kullanmak için dolap içi düzenleyicilerden yardım alabilirsiniz. 

* Düzenlemeye işlemine en çok kullandığınız alandan başlamayı unutmayın. Acele etmeden evinizin tüm atıl alanlarını yeniden düzenleyebilirsiniz.

 

yataklı puf

* Küçük alanlarda sihirli bir etki yaratan aynalardan mutlaka yardım alın. Büyük bir ayna ile mekanınız geniş gözükecektir.

*  Duvarları depolama alanı olarak kullanmak çok iyi bir çözüm olacaktır,  duvarlara asılan kitaplık modelleri, merdivenlerin köşelerini fonksiyonel hale dönüştürecek dolapları mutlaka edinin.

* Yemek odaları ve mutfaklar için büyüyebilen masalar ve yer kaplamayan tabureleri seçmeyi unutmayın.

SİZİN İÇİN SEÇTİK