Sepet

Semih Güven ile İç Mimari

Bu haftaki konuk yazarımız, RSG iç mimarlığın sahibi Semih Güven. Eşi Didem Güven ile birlikte çalışan Semih Bey birbirinden başarılı projelere imza atmış ve modern tarzı oldukça benimsemiş bir mimar.Bize kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz?

1997 yılında bilkent içmimarlık ve çevre tasarımı bölümü mezunuyum. 2002 yılında RSG içmimarlık şirketini kurdum. Eşim iç mimar Didem Güven ile birlikte çalışıyoruz.

iç mimarlıkla nasıl tanıştınız, sizi içmimar olmaya iten şey neydi?

Herzaman yaratıcı bir tarafım oldu. Çok çalışıp, ortaya elle tutulur ve gözle görülür bir eser yaratmak çok farklı bir duygu. Hayal değil, gerçeğin kendisi satıyoruz.Tasarımlarınızı yaratırken nelerden ilham alıyorsunuz?

Dünyada varolan son tasarımları,akımları ve yenilikleri takip ediyoruz. Ortaya çıkmış her yeni eserden ve tasarımcıdan ilham alıyoruz.

İlham aldığınız ya da çalışmalarını sevdiğiniz iç mimarlar kimler? Neden bu isimler?

Uzak Doğu’lu iç mimarları takip ediyoruz genellikle. Tasarımları ve hayal güçleri bize yani Türk halkına çok hitap ediyor.Birçok farklı çalışmanız var, en çok hangi proje üzerinde çalışırken zevk alıyorsunuz?

Biz konut ağırlıklı çalışıyoruz. Konut tasarımı artık bizim uzmanlık alanımız oldu. Konut tasarımı, çok fazla detay ve tasarım gerektiren bir proje dalı. Müşterilerimizle ikili ilişkilerimiz çok fazla oluyor, bu da sonucu olumlu yönde etkiliyor.

Ev dekorasyonunda en çok hangi stili seviyorsunuz, sizin tercih ettikleriniz hangileri?

Biz genelde modern çalışıyoruz. Nadiren de olsa dömi-klasik tarzda tasarım isteyen müşterilerimiz de oluyor. Ama ben yalın ve sade tasarımın egemen olduğu modern mekanlardan yanayım.

Son olarak, çalışmalarınızda size özel bir olmazsa olmaz var mıdır?

Beyaz rengi çok seviyorum. Evin genelinde beyazı kullanmaya çalışıyorum.

Evmanya ekibi olarak Semih Bey ve eşinin başarılarının devamını diler bu keyifli sohbet için de teşekkür ederiz. Çalışmalarını bu adreste ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz.