Sepet

Küçük Alanlarda Açılır Kapanır Masa

Evimizde en çok kullandığımız kısımların bizim için daha bir önemi vardır. Çünkü kullanışlılık ve estetik bir arada olmak zorunda. En çok vakit geçirilen, en keyifli dakikalarımızı yaşadığımız yer de yemek masası. Geniş evler için sorun pek yok ama minik ve kutu gibi evler için en ideal masa çeşidi "açılır kapanır masalar"dır. Hem yerden tasarruf yapar hem de evimize daha kalabalık misafirler geldiğinde yer problemimiz olmaz. Peki masa seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle kalite! Açılır kapanır masaların en büyük sorunu bir süre sonra bozulmasıdır. Eğer kaliteli bir ürün seçerseniz ileride böyle bir sorunla karşılaşma olasılığınız azalır. Dayanıklı malzeme seçmek de çok önemli tabii. Aşınması ve zedelenmesi mümkünse o masadan jet hızıyla kaçın!

Diğer önemli nokta ise pratikliği. Yani masamızı kolaylıkla açıp kapayabiliyor muyuz? Yoksa her seferinde yaşadığımız işkence bizi bezdirebilir. Bir süre sonra isyan etme ihtiyacı doğabilir. Tasarıma da dikkat etmeyi unutmayın. Belki de hayatınızı kolaylaştıran detaylara sahip olabilirsiniz masa alayım derken.

Masanın eve uygunluğunu test edin. Yani "Bu masa benim evime ne kadar uygun, odama sığacak mı, kapladığı alan ne kadar olacak?" diye kafa yorun. Sandalyeler de çoğunlukla unutulan bir detay. Sandalyelerinizin masanızdan alçakta veya yüksekte kalma olasılığını iyi hesaplayın. Renklerine ve boyutlarına özellikle dikkat edilmesi gerekiyor.

İşte açılır kapanır masanın püf noktaları bunlar. Dikkatle seçmeyi unutmayın!