Bristol'de Sade Bir Ev Dekorasyonu

ELLE Decoration UK dergisi, İngiliz dekoratör Gabrielle Blackman'ın evine konuk olmuş. Biz de  Michael Paul'un fotoğrafladığı bu evi sizinle paylaşmak istedik.

 

Bristol'de bulunan ev, yüksek tavanı ile ferah bir atmosfer yaratıyor. Dekorasyonun geneline hakim olan renkler de Blackman'ın rahatlığı ön planda tuttuğunun göstergesi adeta. Duvarlara kullanılan gri renk, tavan ve yer döşemelerindeki beyazla bütünleşip dekorasyona sade bir zemin hazırlıyor.

 

Mobilyalarda kullanılan sarı ve yeşil renk, salon ve antreye hareket kazandırıyor. Özellikle salonda klasik, retro ve modern unsurlar ayrılmaz bir bütünün parçalarını oluşturuyor. Yuvarlak ayna, sehpa olarak kullanılan eski sandık, retro kanepenin karşısına konumlandırılmış modern formdaki gri koltuk… Hepsi ayrı akımları temsil etmesine rağmen yan yana şık bir bütünlük arz ediyorlar.

 

Mutfakta açık raflarla soft renklerdeki tabaklar ve fincanlar sergileniyor. Yemek masası olarak ise yine yeşil renkte eskitme bir model tercih edilirken, masayı İskandinav stilini yansıtan beyaz renkli  sandalyeler kombinliyor.