Evinizdeki Mobilyalar Dekorasyon Tarzınızı Ele Veriyor!

Evinizi dekore etmek mobilyaları veya eşyaları yerleştirmekten daha fazlasıdır.

Yaptığınız dekorasyon tarzı sizin hayat tecrübelerinizi, anılarınızı ve kişiliğinizi yansıtır. Farkında olmayabilirsiniz ama evinize gelenler ne zaman bulunduğu odaya bir göz atsa sizin hakkınızda rahatça çıkarımlarda bulunabilirler. Peki mobilyalarınız sizin hakkınızda ne söylüyor?

1. Basit-Minimalist Tarz

Eğer açık renklerde, az mobilya ve eşya kullanarak basit ama zarif bir tarza sahip biri varsa açıkça minimalizmi benimsediğini söyleyebiliriz. Bir minimalistin oturma odasında herkese yetecek kadar oturma yeri, çok düzenli bir masası ve televizyonu koyacak bir alanı mutlaka vardır. Bu odada biblo gibi süs eşyaları bulmanız çok zor ama merak etmeyin, ortamın yarattığı huzur size süsü aratmayacaktır.

Minimalistler odaları için seçtikleri her eşyadageleceğe odaklanırlar. Renk paletleri ise zarif ve basittir. Düz, net ve sade renk kombinasyonlarını tercih eden minimalistler için evlerinde dramatik havalara yer yoktur.

2- Dramatik-Lüks Tarz

Herkesin hayatında mutlaka son trend’leri sıkı takip eden bir modacı vardır. Moda düşkünü ev sahipleri evlerini magazin dergilerine çıkmaya hazır tutmayı severler. Klasik renklerin en göz alıcı tonları, dramatik tasarımlar bu kişilerin özel ilgi alanıdır.

Ama bu sizi yanılymasın. Trendy tarzda evini düzenleyen modacı kimlikli ev sahipleri kolay kolay rüküş olmazlar. Evlerinde iddialı avizeler, altın rengi ağırlıklı objeler, kaliteli derilerden yapılmış koltuklar olsa da bu eşyalar güzel bir ahenkle bir araya gelir.

Peki bu kişiler hayatlarını nasıl yaşar? Modacı kimlikli kişiler istediklerini elde etmek için durmaksızın çalışır. Hırslı ve yüksek motivasyon sahibi insanlardır. Ayrıca baskın karakterleriyle arkadaş grupları içinde de öne çıkarlar.

3- Romantik-Hayalperest Tarz

Bu kişilerin evleri tıpkı romantik romanlardan çıkmış gibidir. Kavisli, antik parçalar, dökümlü perdeler, hafif ışıklandırmalar ve bir sürü rahat oturulacak yer… Ahşap ağırlıklı bu dekorasyon tarzında dantelli eşyalara, bolca muma eski kitaplara sıkça rastlayabilirsiniz.

Romantiklerin renk yelpazesi çok geniştir. Mücevher parlaklığını, lüksü yansıtan renkleri çok sevseler de hafif ve sıcak renklere de dekorasyonda yer verirler.

Romantikler her zaman eğlenceli ve güler yüzlüdür. Ve evlerine her zaman sakinlik ve huzur hakimdir. Tabii dostlarla paylaşılacaksa… Misafir ağırlamayı çok seven romantiklerin evinde elinizde bir kitapla rahat püsküllü koltuklardan birine oturup zamanda kaybolmanız sürpriz olmayacaktır.